ואג פפיאן, מנצח

מנהלן המוסיקלי של התזמורת הסימפונית הממלכתית אלמה אטה והתזמורת הסימפונית אשדוד, ישראל החל בקריירה הבינלאומית שלו לאחר זכייתו בתחרות ויאנה דה מונטאנה בליסבון ב 1979. הוא הוזמן להופיע באולמות המרכזיים בברית המועצות ובכללם ניגן רסיטלים במוסקבה ובסנט פטרבורג.

פפיאן, בוגר הקונסרבטוריונים של מוסקבה וסנט פטרבורג, שם נמנה עם תלמידיהם של מיכאיל ווסקרסנקי ואיליה מוסין. בשנת 1984 הזמין אותו ולרי גרגייב לשמש כמנצח עמית בתזמורת הפילהרמונית הארמנית. בהמשך היה למנהל האמנותי והמנצח הראשי של תזמורת זו וניצח עליה ביותר ממאתיים קונצרטים. בשנת 1990 עלה לישראל וכאן שימש כמנצח עמית בסינפונייטה הישראלית באר-שבע ומנצח אורח בקאמרטה הישראלית, ירושלים. כפסנתרן הופיע בבאזל, ברצלונה, ז'נווה, טורונטו, אוטווה, ניו יורק, וכן בדרום-אמריקה ובמזרח הרחוק. פפיאן ניצח על התזמורת הקאמרית האנגלית, הפילהרמונית החדשה יפן, התזמורת הקאמרית הישראלית, על התזמורת הסימפוניות ראשון-לציון, ירושלים, בלגרד, חיפה, יוסטון, מלמו, טרונדהיים, הרוסית החדשה במוסקבה, וכן בפסטיבלי אנסקו (רומניה) , וסוון (קוריאה) למוסיקה. כפסנתרן, ואג פפיאן שותף לרסיטלים של הכנר מקסים ונגרוב וכמנצח הוא עובד עם אנסמבל "וירטואוזי" של ונגרוב.

עם אנסמבל זה הוא מופיע בסיורים באירופה ובמזרח הרחוק, וכן השתתף עם ונגרוב וה"וירטואוזי" בהקלטה באולם "מוזיקפראיין" בווינה. עוד הקליט שלושה תקליטורים עם ונגרוב בהוצאת EMI. לאחרונה השתתף בפסטיבל ונגרוב בטוקיו. תקליט מיוחד ראה אור הקלטות קודמות שלו ראו אור בחברת "מלודיה". ניצח על התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון-לציון, ב"הצדעה לארמניה", קונצרט הסיום החגיגי של פסטיבל האביב הבינלאומי 2004. לצד עבודתו על הבמה , מלמד ואג פפיאן ניצוח בבית-הספר בוכמן-מהטה למוסיקה באוניברסיטת תל-אביב ומנצח על תזמורת בית-הספר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Tags: